1. Sākums
  2. Paziņojumi
  3. Saulgriežu gaidīšana Krimuldas novadā
Saulgriežu gaidīšana Krimuldas novadā

Saulgrieži – visgarākā diena un visīsākā nakts izsenis ir bijis maģisks laiks cilvēka un dabas mijiedarbībā. Vasaras saulgriežu rituāli ir saistīti ar uguni un ūdeni, kam šai naktī piemītot dziedinošs spēks. Tāpēc jāpeldas ezeros un upēs, kas tek pret sauli, vai jāvārtās rīta rasā. Daba ap saulgriežu laiku ir pilnā plaukumā un saule savu enerģiju dāvā visdāsnāk. Tāpēc šajā laikā vāktajām zālītēm ir dubultdziedinošs spēks. 

Lai sagatavotos šim laikam, iegūtu jaunas zināšanas 19. jūnijā no plkst. 13.00 Lēdurgas Dendroparkā ikviens interesents, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, aicināts iesaistīties Saules gājienā, apmeklējot četras prasmju un zināšanu pieturas, kurās apgūt siera siešanu, līgo dziesmas, augu spēku pie zāļu sievas un vainagu pīšanu. Aicinām parka apmeklētājus līdzi ņemt pļavas ziedus un augus, lai veidotu savu krāšņāko galvas rotu – vainagu. 

Pasākuma apmeklējums pēc Lēdurgas Dendroparka izcenojuma.

 

Pie Krimuldas Tautas nama 21. jūnija vakarā no plkst. 18.00 līdz 21.00 ikviens interesents aicināts noķert pirmssvētku sajūtu, iegādājoties svētku galdam nepieciešamos gardumus, amatnieku darinājumus un tikties ar vainagu pinējām, apgūstot skaistākā vainaga darināšanas prasmes! Plašāka informācija tirgotājiem pa tālr. 2773730

 

Pamatprincipi ir nemainīgi:

– Ievēro 2 metru distanci!
– Mazgā rokas!
– Paliec mājās, ja esi saslimis!
– Ievēro informatīvās norādes publiskās vietās!
– Izpildi konkrētā pakalpojuma sniedzēja vai pasākuma organizētāja norādījumus!

 

 

Citi jaunumi Kultūra

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs