1. Sākums
  2. Sabiedrība
  3. Senioru diena Krimuldas novadā
Senioru diena Krimuldas novadā

28. septembrī Lēdurgas kultūras namā pulcējās novada seniori un viesi uz Senioru dienai veltītu pasākumu. Klātesošie ar applausiem sveica Inciema seniorus Annas Rudukas vadībā, senioru kopu “Rudentiņš” un vadītāju Judīti Viļumu, turaidiešus ar vadītāju Viju Rūkli, “Miķelīšus” ar vadītāju Mudīti Buliņu, veco ļaužu nama “Pēterupe” kolektīvu un vadītāju Guntu Batarevsku. Sveicieni arī senioriem no Mazsalacas un Saulkrastiem, kuri ar savu klātbūtni kuplināja pasākumu. Visskanīgākie applausi mājiniekiem – Lēdurgas biedrībai “Kamolītis” ar valdi un tās priekšsēdētāju Olgu Juhņeviču.

Lai gan pasākumā valdīja saviļņojošs noskaņojums, tomēr kājās stāvot, ar klusuma brīdi visi pieminēja tos līdzgaitniekus, kas  nu ir devušies viņā saulē. Cilvēki aiziet, taču paliek atmiņas, piedzīvotie mirkļi, stāsti un sajūtas.  

Senioru dienas pasākumā piedalījās Krimuldas novada pašvaldības pārstāvji, sakot sirsnīgus un uzmundrinošus vārdus pasākuma dalībniekiem.

Apsveikumu uzrunas

Arī šajā reizē klātesošos sveica Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis: “Prieks sveikt jūs šajā pasākumā. Kā katru gadu, arī šoreiz gribas izcelt jūsu dzīvesprieku, jūsu draudzīgumu un vēlmi sanākt kopā – liels prieks par jūsu aktivitāti. Tāpat kā dabā viss ir vajadzīgs, gan saule, gan nokrišņi, tikai vēlams mērenās devās. Vēlu jums zelta vidusceļu aizvien spēt noturēt, bet visvairāk jums novēlu mīlestību, saticību un veselību, īpaši saticību. Paldies “Kamolīša” namamātei Olgai Juhņevičai par veikumu.”

 

Sociālā dienesta vadītāja Ginta Diļevka: “Lepojos un priecājos, ka mūsu novadā ir tik aktīvas senioru biedrības, ne tikai ikdienā, bet tās piedalās arī novada pasākumos. Sociālajā dienestā sociālie darbinieki, īpaši tie, kas strādā ar senioriem, zinām, cik svarīga ir materiālā palīdzība, bet zinām arī to, cik svarīgs ir labs vārds, cik svarīgs ir līdzcilvēku atbalsts un mīļums vienam pret otru. Ne vienmēr to sniedz radinieki, bieži vien tie ir kaimiņi, draugi. Arī biedrības ir tās vietas, kur var satikties, radoši izpausties, dzirdēt šos mīļos vārdus un sajust atbalstu. Novēlu jums turpināt radoši darboties, lai vienmēr apkārt jums ir dzīvesprieks un labestība.”

 

Krimuldas novada Sociālo lietu komitejas priekšsēdētājs, deputāts Juris Salmiņš: “Sveicināti, nāk rudens izgleznot Latviju, izgreznojis arī Krimuldas novadu, Lēdurgu. Ienākot telpā, redzu, ka visi esat saposušies, priecīgi baudāt viens otra sabiedrību pie bagāti klātiem galdiem. Kultūras programma ir visaugstākajā līmenī. Priecājos, ka esat vienoti, jo tikai kopībā ir liels spēks. Šodien pārrunāsiet savas gaitas ciematos, pagastos, arī ar jaunajiem draugiem no citām pašvaldībām. Pirmkārt, novēlu jums veselību un tuvību, lai esat mīļi un gaidīti tur, kur jūs esat. Dzīve ir tāda, kādu to veidojam, bet skatoties nākotnē, gaida izaicinājumi saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu. Taču vissvarīgākais, lai mēs katrs savā vietā būtu savas vietas, savu ciematu patrioti: lēdurdzieši, turaidieši, inciemieši un visi – tā būsim stipri jebkuros apstākļos.”

 

Biedrības “Kamolītis” valdes priekšsēdētāja Olga Juņeviča: “Mīļie lēdurdzieši, novadnieki, esam sadraudzējušies, kopā dodamies gan ceļojumos, gan svinam svētkus. Katrs mēs ar to esam tikai ieguvēji, jo draugu pulks mums ir paplašinājies, izveidojas kopības sajūta. Biju Latvijas Pensionāru federācijā uz domes sēdi. Federācijas vadība lūdza visus klātesošos pasveicināt. Lai visiem labi klājās, ir laba veselība un daudz prieka, mācēt prieku iemantot, lai būtu vienmēr labā noskaņojumā.”

 

“Kamolīša” valdes priekšsēdētāja O.Juhņeviča ar ziediem sveica visus atbalstītājus un palīgus: Krimuldas novada pašvaldības domes pārstāvjus, ārstu Freibergu pāri, Diabētu biedrības pārstāvjus, Karoli Treiju, Aiju Šauriņu, Mārīti Leimani ar “Jautrajām vecmāmiņām” un tuvāko līdzgaitnieci, “Kamolīša” valdes pārstāvi Teklu Krūmiņu.  

 

Pasākums turpinājās ar koncertu, kuru vizuāli koši pasniedza Mazsalacas līnijdejotāju grupa “Soli pa solim” ar vadītāju Allu Romančuku un Saulkrastu novada PA “Saulkrastu kultūras un sporta centra” mūsdienu deju grupa “Sandras kundzītes” ar vadītāju Sandru Ozolu-Ozoliņu. Katrs priekšnesums tika pasniegts kā neliela izrāde. Koncertu skaisti turpināja īpašais pārsteiguma viesis, akordeona spēles meistars Kaspars Gulbis. Viņa aizrautīgās akordeona spēles laikā aktīvākie seniori jau uzsāka dejas, kas turpinājās līdz pasākuma beigām. 

Paldies Krimuldas novada pašvaldības domei par atbalstu Senioru dienas pasākuma norisei.

 

Informāciju sagatavoja:

Ināra Miškina

“Krimuldas novada vēstis” redaktore

tālr. +371 27744033

 krimuldasvestis@krimulda.lv 

 

Foto: Ināra Miškina

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs