1. Sākums
  2. Tūrisms
  3. Šodien Turaidas muiža pieder bērniem! – Vai tu zini, kas ir tikums?
Šodien Turaidas muiža pieder bērniem! – Vai tu zini, kas ir tikums?

Turaidas muzejrezervāts 2. augustā plkst. 15.00 aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt ģimeņu svētkus “Šodien Turaidas muiža pieder bērniem! – Vai Tu zini, kas ir tikums?”, kuros kopīgi caur spēlēm un dalību radošajās darbnīcās, ekspozīciju stāstiem muižas saimnieciskajā centrā būs iespēja noskaidrot, kas ir tikumi, kādi tie bija muižas laikos un kādi tie ir tagad.

Svētki noslēgsies plkst. 17.00 ar Liepājas Ceļojošā leļļu teātra MASKA izrādi “Var gadīties, ka atgadās tev diena neparasta”, kurā saistošā veidā tiks izspēlēta doma, cik svarīgi ir būt pieklājīgam pret citiem un būt draudzīgam pret pasauli.

Visu svētku laiku no plkst. 15.00 līdz 18.00 brīvdabā pie muižas Klaušinieku mājas notiks radošās darbnīcas, kurās aktīvās spēlēs būs iespēja vairot pacietību, gudrību, draudzīgumu, pašcieņu, radošumu un labvēlību. Darbnīcas vadīs muzejrezervāta darbinieki, māksliniece Ērika Māldere, Lēdurgas folkloras kopas “Putni” dalībnieki un citi sadarbības partneri. Caur stāstiem un ekspozīciju apmeklējumu īsās, īpaši bērniem veidotās ekskursijās Klaušinieku mājā, pirtiņā, smēdē, ratnīcā un zivju pagrabā ikviens varēs uzzināt, kādi tikumi bija svarīgi senāk, kā caur darbiem tie tika ieaudzināti bērnos un būs iespēja iepazīt jaunāko muzejrezervāta ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”. Ekskursiju stāsti vairos bērnos interesi par savu valsti, vēsturi un sadarbību kopīgu darbu veikšanā.

PROGRAMMA

2.augusts 15.00 – 18.00

Visu svētku laiku
RADOŠĀS DARBNĪCAS “IEPAZĪSTI TIKUMUS!”:

  • Gudrības darbnīca
  • Labo vārdu darbnīca
  • Pacietības darbnīca
  • Draudzīguma darbnīca
  • Dižošanās un staltās stājas darbnīca
  • Mākoņu stumšanas darbnīca

15.30 – 16.00 – EKSKURSIJA “UZMANĪGS un ČAKLS” lielajiem un mazajiem Turaidas muižas saimnieciskā centra ekspozīcijās

16.30 – 17.00 – EKSKURSIJA “GUDRS un DROSMĪGS” ekspozīcijā “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”

17.00 – 18.00  – Liepājas Ceļojošā LEĻĻU TEĀTRA “Maska” IZRĀDE “Var gadīties, ka atgadās tev diena neparasta!“

Atgādinām, ka muzeja apmeklētājiem jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Pasākumā tiks nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, kā arī ievērotas citas drošības noteikumu vadlīnijas. Svētku laikā, iespējams, tiks veikta fotografēšana un fotoattēli ievietoti Turaidas muzejrezervāta mājaslapā, kā arī muzejrezervāta sociālajos tīklos.

Pateicoties Siguldas novada pašvaldības finansiālam atbalstam Siguldas un Krimuldas novada iedzīvotāju ID karšu īpašniekiem pasākumā ieeja bez maksas.

Anda Skuja
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Tālr. 26572142
www.turaida-muzejs.lv

 

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs