1. Sākums
  2. Kultūra
  3. Spēlfilma “Dvēseļu putenis” Krimuldas novadā tiks rādīta trīs seansos
Spēlfilma “Dvēseļu putenis” Krimuldas novadā tiks rādīta trīs seansos

Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmit gadus vecais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Krimuldas novadā spēlfilmu “Dvēseļu putenis” būs iespēja noskatīties trīs vietās:

 

 

“Novēlu, lai tā kļūst par ikgadēju tradīciju – svinēt svētkus, skatoties “Dvēseļu puteni”. Šis stāsts, kuru savā izcilajā romānā iemūžinājis strēlnieks Aleksandrs Grīns un kuru šodien no sava skatu punkta iemūžinām mēs, ir jāzina ikvienam: Latvija nav radusies tukšā vietā! Filma ir vērienīga vēstures stunda katram Latvijas iedzīvotājam un ikvienam skatītājam visā pasaulē, kurš interesējas par vēsturi ne tikai kā skaitļu un faktu hronoloģiju, bet arī kā cilvēces piedzīvojumu un pieredzi. Šī filma apliecina latviešu nesalaužamo spītu, dzimtenes mīlestību un varonību un būs interesanta visiem,” komentē filmas režisors Dzintars Dreibergs.

 

Scenārija autori Boriss Frumins, Dzintars Dreibergs
Operators Valdis Celmiņš
Mākslinieks Juris Žukovskis
Grima māksliniece Dzintra Bijubena
Kostīmu māksliniece Sandra Sila
Komponiste Lolita Ritmane
Skaņu režisors 
Andris Barons

Producenti Dzintars Dreibergs, Inga Praņevska

Lomās: Oto Brantevics (Artūrs Vanags), Grēta Trušiņa (Marta), Mārtiņš Vilsons (vecais Vanags), Rēzija Kalniņa (māte), Jēkabs Reinis (Miķelsons), Gatis Gāga (Konrāds), Raimonds Celms (Edgars Vanags), Renārs Zeltiņš (Spilva), Vilis Daudziņš (Sala), Ieva Florence (Mirdza), Ģirts Krūmiņš (Mirdzas tēvs) un citi.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, aģentūras Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Filmas atbalstītāju vidū ir arī IMPRO ceļojumi, Aizsardzības ministrija un Nacionālie Bruņotie spēki, Rīgas Latviešu biedrības nams, Latvijas Universitāte, MerrildLAIMA, Rīgas Kinostudija, Bellevue Park Hotel RigaIRVE, atpūtas bāze un muzejs MiķelisKurbadsGEMOSSMORA-TransZemgus Poligrāfijas Serviss, SIA Auditorsabiedrība BK PartnerisEzerkauliņiRīgas DzirnavnieksHanzas MaiznīcaŽogu fabrikaWestern DigitalLatvijas valsts mežiRīgas meži, Latvijas Kara muzejs, Mūkusalas Biznesa centrsPwC Latvija, medicīnas centrs ARS, poligrāfija Viss Plusā un Ruckas muiža. Filmas veidotāji pateicas arī VAS Latvijas dzelzceļš par atbalstu filmēšanas procesā.

Viss par filmu: Facebook.com/DveseluPutenis un Instagram.com/dveseluputenisfilma/.

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs