1. Sākums
  2. Projekti
  3. Starpvalstu sadarbības projekts “Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā”
Starpvalstu sadarbības projekts “Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā”

Vidzemes lauku partnerība VRG Brasla sadarbībā ar Somijas vietējo rīcības grupu “Kehittämisyhdistys SILMU ry” uzsākusi īstenot starpvalstu sadarbības projektu “Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā”, kurā piedalās Alojas, Kocēnu, Krimuldas, Limbažu un Pārgaujas novadu pašvaldības.

Projekta mērķis ir veicināt zināšanu pārnesi un inovāciju lauku apvidu teritorijās, stiprinot saikni pār novadu teritorijām, rosinot pašvaldības un privāto personu (juridisko un fizisko) sadarbību, lai nodrošinātu informētu un ilgtspējīgu dabas vērtību mantojuma izmantošanu tūrismā.

9. un 10. jūlijā projekta ietvaros norisinājās iesaistīto pašvaldību dabas objektu izpēte, kurā piedalījās arī dabas, izziņas, tūrisma speciālisti un teritoriju apsaimniekotāji no Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas valsts mežiem un Vidzemes Augstskolas.

Dabas objektu pieejamības un izziņas uzlabošana paredzēta kopumā piecās dažādās vietās.  9. un 10. jūlijā tika apsekotas labiekārtojamās teritorijas projekta iesaistītajās pašvaldībās:

  • Avotu birzs (Krimuldas novads);
  • Riebiņu ezers (Pārgaujas novads);
  • Zilaiskalna dabas taka, Zilaiskalns (Kocēnu novads);
  • Augstrozes Lielezers (Limbažu novads);
  • Purezera dabas taka (Alojas novads);
  • Karogu karjera taka (Alojas novads).

Objektu izpētes brauciena laikā tā dalībnieki guva vērtīgu pieredzi turpmākiem attīstības virzieniem, ideju realizācijai un situāciju risinājumiem.   Apsekojot Avotu birzi Krimuldas novadā, projekta dalībniekiem un piesaistītajiem ekspertiem radās ideja iežu atseguma nosaukumam par godu Emilijai fon Tīzenhauzenai – Emīlijas iezis. Šā projekta ietvaros Avotu birzī tiks uzstādīti informatīvie stendi, norādes zīmes un iekārtota atpūtas vieta, atjaunojot vietas agrāko burvību. Projekta ietvaros tiks pilnveidota infrastruktūra arī Lēdurgas Dendroparkā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Krimuldas novada pašvaldības

Attīstības nodaļas Projektu vadītāja

Linda Bernarde

e-pasts: linda.bernarde@krimulda.lv

tālr. 25549745

 

Foto: Linda Bernarde & Toms Treimanis

 

Citi jaunumi Attīstība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs