1. Sākums
  2. Tūrisms
  3. Sveču diena Lēdurgas Dendroparkā
Sveču diena Lēdurgas Dendroparkā

2. februārī jaukā un mājīgā gaisotnē Lēdurgas Dendroparka administrācijas ēkā norisinājās Sveču liešanas radošā darbnīca.

Folkloras kopas “Putni” vadītāja Ilze Kļaviņa  iepazīstināja ar Sveču dienas tradīcijām. Vispirms ārā pie ugunskura novadnieki un novada viesi izzināja kā pagatavot vaska sveces,  kausējot vasku katliņā uz dzīvās uguns.

Ģimenes ar bērniem aktīvi iesaistījās sveču veidošanā, kur sveču liešanas procesā bērnu izveidotās vaska sveces  līdzinājās lāstekām un rūķu vīriem.

Siltajā un mājīgajā Dendroparka namiņā Sveču dienas darbnīcas dalībniekus uzņēma parka vadītāja Sarmīte Kauliņa. Kopīgi darbojās ap 20 mazi un lieli dalībnieki. Bija sagatavotas sveču formas, uz plītiņas kausēts parafīns, maisītas dažādas krāsu gammas. Katrs dalībnieks varēja izveidot smaržīgas sveces piepilinot maisījumam kadiķa, zvaigžņu anīsa, piparmētru, kanēļa, mandarīnu un citas ēteriskās eļļas.  Ilzes Kļaviņas spēlētā kokle uzbūra sajūtas kas vijās caur ziemas līkločiem uz  pavasara un gaismas tuvošanos. Dziedot un pārrunājot krāsu un smaržas nozīmi cilvēka dzīvē veidojās krāsainas un pavasarīgas sveces.

 

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs