1. Sākums
  2. Paziņojumi
  3. Tikšanās ar VARAM par Saulkrastu novada izveidi
Tikšanās ar VARAM par Saulkrastu novada izveidi

2020. gada 5. februārī plkst. 17.00 Saulkrastu kultūras centrā, Zvejniekciemā, Atpūtas ielā 1B notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu klātienes konsultācijas ar Krimuldas, Limbažu, Saulkrastu un Sējas novadu domes vadību un deputātiem. Kā norāda ministrija, plānotais konsultāciju norises ilgums ir 2 stundas.

Atgādinām, ka Latvijas Republikas Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija 2020. gada 28. janvārī, izskatot likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” 2. lasījumam, konceptuāli atbalstīja iespēju izveidot atsevišķu Saulkrastu novadu un uzdeva Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai kopā ar Komisijas locekļiem veikt konsultācijas ar iesaistītajām pašvaldībām par atsevišķa Saulkrastu novada izveidi, iekļaujot tajā Saulkrastu pilsētu, Saulkrastu pagastu, Sējas novadu, Lēdurgas pagastu, Skultes pagastu un Vidrižu pagastu.

Krimuldas novada domes deputāti 2020. gada 31. janvāra Domes sēdē pieņēma lēmumu, ka Krimuldas novads saglabā vienotu, nedalītu novada administratīvo teritoriju, kurā ietilpst Krimuldas pagasts un Lēdurgas pagasts. Krimuldas novada dome aicina Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisiju, Vides un reģionālās attīstības ministriju u.c. iesaistītās puses, kas virza priekšlikumus par administratīvi teritoriālo reformu, proaktīvi, savlaicīgi un argumentēti skaidrot izvirzītos priekšlikumus, iesaistīt, diskutēt un uzklausīt iedzīvotāju viedokli.

Notikumu gaita:

2019. gada 17. maijā Krimuldas novada dome saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstuli ar informāciju, ka Ministru kabineta mājaslapā pieejams informatīvais ziņojums „Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, un aicinājumu piedalīties konsultācijās 2019. gada 7. jūnijā par Siguldas novada apvienoto administratīvo teritoriju, kuru laikā klātesošajiem novadu deputātiem tika prezentēts „Pašvaldības profils – Siguldas novads”.

2019. gada 4. decembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Krimuldas novada Raganā rīkoja tikšanos ar iedzīvotājiem, lai skaidrotu pašvaldību reformu. Tikšanās laikā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce informēja, ka sagatavotajā reformas priekšlikumā plānots modelis ar 39 pašvaldībām, kas pirmajā lasījumā ir atbalstīts Saeimā. Krimuldas esošo novadu pilnā apmērā iekļauj jaunajā Siguldas novadā. Šajā novadā ir izteikts attīstības centrs, pilsēta, kuras iedzīvotāju skaits aug, novads ar ļoti saistītu infrastruktūru, spēju veidot labu pakalpojumu klāstu un pietiekamu budžeta attīstības nodrošinājumu. Ministrs pauda, ka ir pārliecināts, ka pievienošana Siguldas novadam ir arī esošā Krimuldas novada iedzīvotāju interesēs, tas dos iespēju šeit attīstīt labākus pakalpojumus un veidot labāku pašvaldību ikvienam, kas šeit dzīvo.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas 2020. gada 24. janvāra sēdē izskanēja priekšlikums veidot Saulkrastu novadu, sēdes turpinājumā – 2020. gada 28. janvārī tika prezentēta karte – priekšlikums, kurā ietilpst Krimuldas novada Lēdurgas pagasts. Krimuldas novada dome netika aicināta piedalīties vai izteikt viedokli nevienā no abām sēdēm; informācija par šo priekšlikumu tika iegūta no masu medijiem.


 

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs