1. Sākums
  2. Tūrisms
  3. Turaidā Lībiešu dienu skolēniem “Mīts par pasaules radīšanu”
Turaidā Lībiešu dienu skolēniem “Mīts par pasaules radīšanu”

Turaidas muzejrezervāts 30. septembrī aicina klases piedalīties Lībiešu dienā skolēniem “Mīts par pasaules radīšanu”, lai iepazītu Latvijas otras pamattautas – lībiešu kultūras mantojumu. Kā radusies pasaule? Kas un kādas vērtības ir pasaulē? Kas man ir vērtības? Šie jautājumi nodarbina gan bērnu, gan pieaugušo prātus, tāpēc šogad Lībiešu dienas norisēs skolēni iepazīs somugru tautu senos mītus par visa pirmsākumiem.

Iepazīstot ekspozīciju “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, skolēni izzinās un kustību valodā  atspoguļos pasaules rašanās vielas, lībiešu valodā mācīsies saukt tās vārdā, iepazīs senos pilskalnus – lībiešu mazās pasaules, kopīgi pārrunās smilšu animācijas filmiņā “Mīts par pasaules radīšanu” redzēto, salīdzinot to ar savu pieredzi un domām par Visumu. Māla darbnīcā katrs radīs no jauna savu pasauli, caur pārvērtībām sajūtot brīnuma tapšanas prieku. Rotaļājoties, klausoties stāstus un dodoties īsā ekspedīcijā dabā tiks meklēts pasaules vidus un pētīts Pasaules koks – ozols, jo dažos somugru mītos vēstīts, ka pasaules vidū audzis liels ozols. Programmas gaitā bērni izzinās priekšstatus par Austras koku, Saules koku, Pasaules krūmu, kas sasaista pazemi, zemi un debesu pasauli, pagātni, tagadni un nākotni.

Gaujas lībiešu vēstures izpēte ir viena no Turaidas muzejrezervāta pētniecības tēmām jau daudzu gadu garumā. Dārznieka mājā iekārtota ekspozīcija “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, kas vēsta par Gaujas lībiešu dzīvesveidu, vērtībām, amatniecību un kulta tradīcijām. Katru gadu septembrī īpaši skolēniem tiek piedāvātas interaktīvas nodarbības, lai saistošā veidā jaunatne iepazītu kādu lībiešu tautas mantojuma aspektu.

Programma piemērota 1.- 6. klašu skolēniem, bet īpašs piedāvājums sagatavots arī vecāku klašu skolēniem Vēl visas dienas garumā būs iespēja kopā ar muzeja gidu  doties arī ekskursijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē” un iepazīt citas Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijas.

Pieteikšanās Lībiešu dienas aktivitātēm Turaidā programmā “Mīts par pasaules radīšanu” un informācija pa tālr. 29384512 vai e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv.

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv

 

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs