1. Sākums
  2. Tūrisms
Tūrisms

Mūsu stāsts sākas ar leģendu! Esiet daļa no tās!

Krimuldas novads ir ar upēm, purviem, vēsturiskiem objektiem un ainavām bagāta vieta Latvijas centrālajā daļā starp Siguldas, Pārgaujas, Līgatnes, Limbažu, Inčukalna un Sējas novadu. Daļa novada teritorijas atrodas Gaujas Nacionālajā parkā. Senāk Krimulda, Lēdurga un Turaida bija lībiešu apdzīvota teritorija, kurā ir saglabājusies vecākā mūra baznīca Latvijā, kas joprojām darbojas un ir viena no vecākajām Baltijas valstīs.

Krimuldas novada teritorijā atrodas daļa Turaidas muzejrezervāta, kas ir īpaši aizsargājams kultūras piemineklis. Lībiešu valodā vārds “Turaida” tulkojams kā “Dieva dārzs” jeb “Pērkona dieva Tora dārzs”. Par “Dieva dārza” augli izvēlēts ābols – auglības simbols, kas attēlots gan novada ģerbonī, gan logo. Pavasarī novada teritorijā zied neskaitāmi ābeļu dārzi, priecējot ikvienu ar savu krāšņumu un pavasara smaržu.

Izstaigāt takas Gaujas krastos, Lēdurgas Dendroparkā iepazīt dabas daudzveidību un izzināt novada vēsturi, Krimuldas baznīcā atgriezties vairāk kā 800 gadu senā pagātnē, Inciemā izstaigāt senatnīgā parka alejas. Laivojot vai supojot, pa novada upēm, varat izbaudīt dabas ainavas no cita skata punkta. Dažādas aktīvās atpūtas iespējas – kameršļūkšana, kalnu slēpošana, distanču slēpošana, dabas takas, golfs, peldbaseins, futbolgolfs – gaidīs tieši jūs.

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs