1. Sākums
  2. Paziņojumi
  3. Ugunsdrošība Adventes un svētku laikā
Ugunsdrošība Adventes un svētku laikāSācies Adventes laiks, tuvojas Ziemassvētki un turpat arī Jaunais gads, turpinājumā Pareizticīgo Ziemassvētki un Jaunais gads, tāpēc der atcerēties:

  • Pirms uzstādiet eglīti, pārliecinieties, vai tā nav novietota pārāk tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem;
  • Pārliecinieties, vai pašu gatavoti vai iegādātie eglīšu rotājumi ir ugunsdroši;
  • Nerotājiet eglīti ar vates pikām, papīra izstrādājumiem, kas ir ļoti ugunsnedroši materiāli un būtiski palielina aizdegšanās risku;
  • Nekad neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības, pat uz īsu brīdi;
  • Adventes vainadziņā vislielākā nozīme ir svecītes nostiprinājumam;
  • Nenovieto sveces telpā, kurā ir/rodas caurvējš;
  • Dodoties prom no darba vietas vai mājās pie naktsmiera pārliecinies, ka svece ir nodzēsta;
  • Pirms uzsākt svētku noformējumus, izmantojot elektrisko spuldzīšu virtenes, izlasiet uzmanīgi ražotāja instrukciju, īpaši vēršot uzmanību, kur šie rotājumi paredzēti izvietošanai – ārā vai telpai.


Krimuldas novada BUB iesaka: NEDEDZINIET DARBA VIETĀ SVECES,  IESPRAUSTAS VAINADZIŅOS vai kā citādi uzliktas uz ugunsnedrošas virsmas!!!Atgādinām, ja izceļas ugunsgrēks, nekavējoši izsaukt ugunsdzēsības dienestu, zvanot uz 112 vai uz vietējo BUB, komandas izsludināto saziņas līdzekli – Lēdurgā 26329237, Krimuldā 29272592 vai 20252112.

Ugunsdrošība ir ziemas sezonas aktualitāte!

Dzīvā uguns un tumšais gadalaiks iet roku rokā – jo tumšāks un aukstāks laukā, jo vairāk vēlamies vairot mājokļa omulību ar svecēm un iekurtu kamīnu. Tātad klāt svētku laiks, kad sveces tiek lietotas vēl vairāk nekā ikdienā. Skaisti, bet nedrīkstam aizmirst par elementāru piesardzību un ugunsdrošību!

Ugunsdrošības speciālistu nostāja ir strikta – ikvienā mājā vai dzīvoklī, tāpat kā darba vietā, ir jābūt vismaz vienam speciālajam ugunsdzēšanas līdzeklim. Līdzās tradicionālajiem ugunsdzēšanas aparātiem būtu vēlams iegādāties arī ugunsdzēšanas audeklu, savukārt, lai savlaicīgi konstatētu ugunsnelaimi, katrā mājoklī jābūt lokālajam dūmu detektoram.


Informāciju sagatavoja:

Latvijas BUB Apvienības valdes loceklis                  

Jānis Rubīns

Citi jaunumi Sabiedrība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs