1. Sākums
 2. Izglītība
 3. Uzsākta pieteikšanās mācībām pieaugušajiem
Uzsākta pieteikšanās mācībām pieaugušajiem

Sākusies pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” piektajā kārtā, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Šajā kārtā nodarbinātām personām vecumā no 25 gadiem ir iespēja  izvēlēties mācības 12 dažādās nozarēs:

 • būvniecība;
 • drukas un mediju tehnoloģijas;
 • elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas;
 • ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms;
 • enerģētika;
 • kokrūpniecība;
 • ķīmiskā rūpniecība;
 • metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības;
 • pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība;
 • tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana;
 • transports un loģistika;
 • uzņēmējdarbība.

Limbažos iespējas mācīties piedāvā SIA Mācību un konsultāciju centrs ABC (Limbažu vidusskolā) un SIA BUTS (Limbažu Valsts ģimnāzijā).  Ir  gan profesionālās pilnveides, gan profesionālās tālākizglītības, gan modulārās profesionālās programmas. Pirmoreiz varēs apgūt 960 stundu tālākizglītības programmu “Namu pārzinis”, būs programmas būvtehniķu, šuvēju, metinātāju un grāmatvežu apmācībai. Pilnveidot savas zināšanas varēs digitālā mārketinga un biznesa organizēšanas jautājumos. Kā  Limbažos, tā arī Salacgrīvā un Krimuldā varēs apgūt profesionālās pilnveides programmas “Datu analīze un pārstrāde” un “Projektu vadība”. Uz Salacgrīvu varēs doties tie, kurus interesē “Kokgriešana un kokgriezumu restaurācija” un “Tūrisma produktu izstrāde”. Plašs programmu piedāvājums ir Cēsīs, Valmierā, Rīgā un citviet.

Pieteikties  piektajā mācību kārtā varēs  līdz 2020. gada 22. oktobrim, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. 

Nodarbinātas personas projekta laikā mācīties var divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču jāņem vērā, ka vienlaicīgi iespējams mācīties tikai vienā izglītības programmā. Ja mācības uzsāktas un kādu iemeslu dēļ pārtrauktas, atkārtoti var pieteikties ne ātrāk kā 6 mēnešus pēc mācību pārtraukšanas dienas.

Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies piektajā mācību kārtā, sāksies 2020. gada novembrī.

Sākot ar piekto kārtu, mācību izmaksas 95% apmērā profesionālās tālākizglītības programmas apguvei, kas dod iespēju iegūt profesiju, sedz ES fondi un valsts. Mācoties kādā no tālākizglītības programmām, nodarbināta persona var saņemt arī atbalstu ceļa izdevumu segšanai (līdz 30 eiro mēnesī) uz kvalifikācijas prakses vietu un atpakaļ. Tālākizglītības programmas apguvei nodarbinātas personas līdzmaksājums ir 5%. Pārējo izglītības programmu veidos iedzīvotāju līdzfinansējuma apjoms paliek nemainīgi 10%, ES fondu un valsts – 90%.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

 

Citi jaunumi Sabiedrība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs