1. Sākums
  2. Paziņojumi
  3. Vaļasprieku izstāde “Par prieku sev, par prieku Tev”
Vaļasprieku izstāde “Par prieku sev, par prieku Tev”

Gandrīz ikvienam cilvēkam ir kāds vaļasprieks jeb hobijs, bet dažiem tie ir pat vairāki. Vieniem tā ir iespēja atpūsties no pelēkās ikdienas vai darba, savukārt citiem –attīstīt savas radošās spējas.

Lēdurgas bibliotēkā regulāri ir bijušas apskatāmas dažādu vaļasprieku izstādes – šoreiz tā ir krustdūrienos izšūtu rokdarbu izstāde. Izstādē ar saviem darbiem piedalās četras dalībnieces. Izstādes ideju piedāvāja Ilze Runce, kas bija redzējusi un priecājās par Annas Mūrnieces izšūtajiem spilveniem un Dinas Tilakas gleznām.

 Visu jūnija un jūlija mēnesi bibliotēkā apskatāmi 15 dažāda izmēra Annas Mūrnieces izšūtie  dekoratīvie spilveni ar putnu, dzīvnieku un puķu attēliem. Daudzi izšuvumi ir dāvināti radiem, draugiem un paziņām. Dina Tilaka  piedāvā apskatīt un priecāties par 15 dažāda lieluma gleznām ar dabas ainavām, putnu, dzīvnieku un ziedu motīviem. 

Interesantas ir Ilonas Eglītes izšūtās glezniņas.  Tās tapušas savam priekam un kā dāvana mīļiem cilvēkiem, tā radot divkāršu prieku.

Izstādē var apskatīt Līgas Rostokas daudzveidīgo darbu klāstu. Ar humora pieskaņu izšūti darbiņi pirts telpas noformēšanai, lielā dabas ainavas glezna veidota no 114 diegu krāsu niansēm. Gleznas, kurās atveidotas abas Līgas meitas, izšūtas pēc fotogrāfijām. Apskatāmas arī melnbaltā krāsā izšūtas astoņas gleznas. Šis vaļasprieks apliecina ne vien autores prasmi, bet arī ļoti lielo pacietību.

Visu dalībnieču izstādē izliktie darbi pārsteidz ar toņu bagātību, smalkumu un rūpīgo roku darbu. Visas dalībnieces atzīst, ka nodarbe nav viegla, jāapbruņojas ar milzu pacietību, jābūt ļoti uzmanīgai, taču rezultāts sniedz neizsakāmu gandarījumu. Un, nenoliedzami, izšūšana krustdūrienā ir interesants brīvā laika pavadīšanas veids.

Ja ir vēlme īstenot kādu rokdarbu projektu krustdūrienu tehnikā:

  • vērts ielūkoties specializētajos rokdarbu žurnālos un grāmatās, kur ir dotas ne vien shēmas, bet arī darba gaita un vērtīgi padomi gatavojot dāvanas jebkuriem svētkiem,
  • neskaitāmas idejas ar maksas un bezmaksas shēmām ir pieejamas arī internetā.

Arī Lēdurgas bibliotēkā ir pieejamas grāmatas par rokdarbiem, tāpat izmantojami žurnāli “Čaklās rokas” un “Rokdarbi”. Tie papildina izlikto izstādi.

Izstāde apskatāma Lēdurgas bibliotēkā (darba laiks pieejams šeit).

Aicinu arī citus lēdurdziešus un viņu draugus iepazīstināt ar saviem vaļaspriekiem un kopīgi veidosim izstādi. Jebkurš vaļasprieks liecina, ka cilvēks ir radošs, viņš sevi attīsta, prot atpūsties un sagādāt prieku ne tikai sev, bet arī citiem.

Informāciju sagatavoja:                                

Lēdurgas bibliotēkas vadītāja

K. Jēkabsone           

 

 

Citi jaunumi Kultūra

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs