1. Sākums
  2. Paziņojumi
  3. VUGD informē par ugunsdrošību dzīvojamā sektorā
VUGD informē par ugunsdrošību dzīvojamā sektorā

Apkopojot statistikas datus par ugunsgrēkiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmak -VUGD) Rīgas reģiona pārvalde informē, ka Latvijā 2019. gada ugunsgrēkos iznīcinātas 611 ēkas/būves, ugunsgrēkos cietu5i 279 cilvēki, ugunsgrēkos izglābti 406 cilvēki un glābšanas darbos izglābti 426 cilvēki. Ugunsgrēkos bojā gājuši 76 cilvēki.

Analizējot VUGD statistiku par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās, tiek secināts, ka aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem  produktiem, kas rodas, sadegot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm. Pie tam lielākā daļa bojāgājušo nosmakuši dūmos vai sadeguši savās guļamistabās. Praktiskais risinājums kā samazināt šāda veida bojāgājušo skaitu ir dzīvojamo telpu aprīkošana ar tehniskām iekārtām, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi un tādējādi ļautu tiem paspēt pamest degošās telpas un savlaicīgi izsaukt palīdzību. Visefektīvākais tehniskais risinājums cilvēku brīdināšanai par ugunsgrēku dzīvoklī ierīkoti ugunsgrēka autonomie dūmu detektori (kas reaģē uz dūmiem). Savukārt ugunsdzēsības aparāts privātmājā lieti noderēs neliela ugunsgrēka dzēšanai tā aizdegšanās sākuma stadijā. Jāatceras, ka ugunsdzēsības aparātu drīkst izmantot tikai tad, ja dzēšana nedara draudus veselībai un dzīvībai. Ja notikusi ugunsnelaime – izvērtējiet situāciju un neapdraudiet sevi, bet nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un izsauciet ugunsdzēsējus glābējus!

Informējam, ka Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumi Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi”  stājās spēkā 2016. gada 1. septembrī. Ugunsdrošības noteikumiem tika paredzēts pielāgošanas laiks līdz 2020. gada 1. janvārim, kad dūmu detektoru uzstādīšana mājokļos un viendzīvokļa objektu nodrošināšana ar ugunsdzēsības aparātu no ieteikuma par to, kā parūpēties par ugunsdrošību mājoklī, kļūst par obligātu prasību.

 

VUGD Pārvalde aicina iedzīvotājus neatlikt rūpes par savu un tuvinieku drošību, bet būt atbildīgiem, nodrošinot mājokļus ar ugunsgrēka autonomiem dūmu detektoriem un viendzīvokļa objektus papildus ar ugunsdzēsības aparātiem.

Ja jums radušies jautājumi par ugunsdrošību mājoklī, vaicājiet VUGD amatpersonām – rakstiet, zvaniet vai nāciet uz jums tuvāko daļu vai posteni!

2020. gadā Pārvalde turpinās realizēt ugunsdrošības profilakses un izglītojošos pasākumus, lai mazinātu ugunsgrēku un bojā gājušo skaitu.

Citi jaunumi Sabiedrība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs